SOYLUÇİÇEK, “BU ALÇAKLIĞA MÜSADE ETMEYECEĞİZ”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Ankara'da, Muharrem ayının ilk gününde Çankaya ve Mamak'taki 3 ayrı cemevine düzenlenen saldırılara tepki gösterdi.

 Soyluçiçek, “kardeşliğimiz ve dirliğimize yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum” dedi. 

Muharrem orucunun ilk gününde Ankara’da Alevi kurumlarına ve cemevlerine yönelik gerçekleştirilen provokatif saldırılar ülke genelinde tüm kesimlerden tepki ile karşılandı.  Vatandaşlar olayın provokatif amaçlı yapıldığı konusunda fikir birliğine vardı.
Saldırıların bireysel yapılmasının plansız olmadığı anlamına gelmediğini düşünen CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, saldırının toplum huzuruna konulan bir bomba kadar tehlikeli olduğunu belirtti.  Soyluçiçek, “Muharrem ayında cemevlerine gerçekleştirilen saldırılar kardeşliğimize ve hoşgörü irademize yapılmış alçakça girişimlerdir. Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde huzurumuza, birliğimize karşı saldırı yapmaya kalkanlar bilsinler ki buna izin vermeyeceğiz. Birileri istemese de biz bir arada yaşama irademize her zamankinden daha çok sahip çıkacağız. Kirli provokasyon boşa çıkarıldı. Saldırı tüm yönleriyle aydınlığa kavuşturulmalıdır Saldırgan hukuk önünde hesabını verecektir. Canlarımızla birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun. Tüm Alevilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : Internet Haber Ajansı
  • Salı 37.2 ° / 22.2 ° Açık hava
  • Çarşamba 37 ° / 23.9 ° Açık hava
  • Perşembe 37.5 ° / 23.8 ° Açık hava